FİLMLERBİR LİRALIK EMEKSİnopsİs


Kasabada yalnız yaşayan Attila, yolda yürürken bir lira bulur. Sonra o bulduğu bir lira ile fırından bir ekmek alıp eve gider. Ve öğle yemeğini hazırlar. Öğle yemeği ile birlikte fırından aldığı ekmeğin yarısını yer ve dinlenmeye gider. Masanın üstünde açıkta kalan yarım ekmek ise bir gün sonrasında bayatlar. Bu durumu bir gün sonra fark eden Attila bayatlamış olan yarım ekmeği çöpe atar. Ekmeğin çöpe atılmasıyla zaman geriye doğru akmaya başlar. Ekmeğin sofralara nasıl geldiğine dair yolculuğu başlar. Fırında ekmeğin yapılışından toprağın ekilmesine kadar tüm detayları gözler önüne gelir. Toprağa buğday atılırken bir kaç tanesi tarlanın kenarındaki yola fırlar. Yola fırlayan buğdayların yanına ise başka zamanda bir lira düşer.YÖNETMEN FİKRİ


Bu kısa film ile, bazen büyük, bazen ise küçük ücretler ödenerek satın alınan, yada bir değer ödemeden sahip olunan yiyecekler veya giyeceklerin çöpe atılmadan önce muhakkak bilinmesi gerekilen ne varsa anlatılmaktadır. Bir ekmeğin dahi ne kadar zor ve ne kadar çok harcanan emeğin sonucunda sofralara geldiğini ayrıca o ekmeğin yapılışında çiftçinin, emekçinin hakkının da olduğunu ve çöpe atmak yerine ihtiyaç sahibi olan bir başka canlı ile paylaşmamız gerektiğini anlatmak istedim.

Her zaman söylediğim gibi “Az bir ücret ödemiş olabilirsiniz, lakin harcanan emek çok daha fazlasıdır. Çöpe atılan her yiyecekte bir başka insanın emeği ve hakkı vardır.“A’râf’takİ SırSİnopsİs


Alper zengin ve kibirli bir iş adamıdır. Her zaman olduğu gibi iş seyahatine çıkar. Alper’inde içinde bulunduğu uçak kaza yapar. Alper haricinde uçakta bulunan 4 mürettebat ve 7 yolcu hayatını kaybeder. Alper uçakta bulduğu yiyeceklerle hayatta kalmaya çalışır. Büyük bir SOS yazmıştır. Arama kurtarma timi kaza yerine ulaşamamıştır. Alper ise kazadan dolayı sanrılar görmektedir. Sık sık baygınlıklar yaşayan Alper gözlerini açtıkça sürekli aynı olayları yaşamaktadır.
YÖNETMEN FİKRİ


İnsanlar yaşamı boyunca bir çok kez A’rafta kalabilir. Yüksek bir dağın tepesinde, ıssız bir adada yada karşılıksız bir aşkta. Kurtuluş için yüzlerce şansıda olabilir. Ama öldükten sonra bir kez A’rafta kalınır. Ve öldükten sonra bir insanın sahip olduğu zenginlik asla onu A’rafta kurtarmaya yetmez. Artık elinde ne bir şans vardır nede sahip olduğu zenginlik bir fayda sağlamaz.HakkımızdaHarİÇAdam YAPIM


Hariç Adam Yapım, en yüksek kalitede dijital medya oluşturmaya odaklanan tam hizmetli, bağımsız bir film üretim şirketidir.


"Hariç Adam" entelektüel, deha, farkındalık gibi sanatsal fikir üretmekten bahseder. HaricAdam, hayatın içinden birbirine bağlı ve birlikte yaşamla ilgili toplumsal değerleri paylaşan, daha büyük gerçekleri gören ve arayan film yapım ekibidir.


Hariç Adam Yapım, film ve diğer görsel medyaya yoğun bir heves ve bağlılığa sahip olan ve önemli hikayeler anlatmak için birlikte çalışma arzusu olan kendini adamış profesyonellerden oluşur. Ortak insanlığımızı diğerlerine hatırlatmak - ilham vermek, teşvik etmek, rahatlatmak, ortaya çıkarmak, meydan okumak - ve çalışmalarımızda gerçeğe, güzelliğe, heyecana ve gizemine tanıklık etmek için unutulmaz anlar üretmek için özveriyle çalışır. Sadece eğlendirmek için değil, aynı zamanda duygu ve düşünceyi kışkırtmak, eylemi teşvik etmek ve onları deneyimleyenler üzerinde uzun süreli etkilere sahip olmak için insanlığa faydalı filmler üretmeyi misyon edinmiştir.


Muhammed Bozbey


Muhammed Bozbey Sanatsal genlere sahip olan Bozbey ailesinin bireyi olarak 1988 yılında Malatya’da doğdu. ilk, orta ve liseyi İstanbul’da tamamladı. Aileden resim, müzik, şiir, kaligrafi, ebru, heykel traşlık gibi geleneksel ve modern sanat eğitimleri aldı. Eğitim hayatı boyunca okulda ve sosyal alanda bir çok sanatsal faliyetlerde bulundu. 2009 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi Konservatuarını kazandı. 2013 yılında ise aynı üniversiteden mezun oldu. Müzisyenliğin ve Aktörlüğün yanı sıra 2016 yılında Amerika’ya giderek Los Angeles’ta Film Yönetmenliği eğitim aldı. 2017 yılı sonbaharı Los Angeles’ta 1. Hollywood Türk Filmleri Festivalini organize eden ekibin içinde yer aldı. Los Angeles’ta 2018 yılında müzik klibi, canlı yayın ve TV proğramlarında yardımcı yönetmenlik yaptı.


Eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek Prodüktörlüğünü üstlendiği ayrıca senaryosunu yazıp ve yönettiği ilk kısa film projesi “Bir Liralık Emek (The Wasted Effort)“ filmi ile başlayan bu serüvende insanlığa faydalı bir çok projeye imza atmayı hedefliyor. Onun ikinci yazıp ve yönettiği film "A’râf’taki Sır ( The Secret in the Purgatory )” gizemli bir hikayeye dayanmaktadır.


BİZE YAZIN